Fakta om Kåfjord
Tromsø-Olderdalen: 7 mil ved bruk av ferge, og 18 mil ved å kjøre om Nordkjosbotn. Storslett-Olderdalen ca. 5 mil. Storslett er handelssentra i Nord-Troms regionen. Avstanden til Alta er på ca 22. mil.
Nærmeste flyplass ligger i Sørkjosen i Nordreisa kommune, ca. 4 mil nord for Olderdalen. Tromsø Lufthavn er likevel mest brukt for flytrafikk.

Areal: 997 km²
Dette betyr at vi har store utmarksressurser, og vi er den mest fjellrike kommunen i Troms. Over 75% av arealet ligger mer en 600 meter over havet. Ca. 120 km² er dekt av skog, 30 km² er ferskvann og ca. 12 km² er jordbruksareal. Kystlinjen er 8 mil lang.
Dette gir unike muligheter for et aktivt frilufts- og villmarksliv.
Innbyggere pr. 01.04.2011: 2186 Som mange andre distriktskommuner opplever kommunen en reduksjon i folketallet. For å demme opp for disse utviklingstrekk har vi i våre styringsverktøy (planverk) vedtatt å satse på en god utbyggingsstrategi, næringsutvikling, ungdom, miljø og kvalitetsutvikling i kommunen. I tillegg arbeider vi regionalt med blant annet et samlende ungdomsprosjekt. Klima: Kommunen har et godt klima. Vi har lite nedbør sammenlignet med øvrige kommuner i fylket.








ShareThis


