kommunevaapen.png
KÅFJORD KOMMUNES NYE GANGBRO OVER CANYON I SABETJOHK
Turdus
Markedsdag Holmenes
Hjem > Iežá > SkuvlaWEB > Artikkel

Grunnskoleuka ved Trollvik skole, tirsdag 4. november

I dag har vi vært ute å besøkt gruppa som begynte ute med diverse leker. Gruppeleder var Julie Bergheim, og læreren var Øivind Fredriksen

Aktiviteter Tirsdag, 4. november 03

Av: Aril Myrseth og Maika Myrseth

Uteaktiviteter med Øyvind

Gruppe 2 hadde uteaktiviteter i første økt, med gruppeleder Julie Bergheim i spissen. De skulle være ute å leke mange kjente leker som barn har lekt gjennom alle tider.

 100  [ 20]

 

" Det har gått veldig bra" sier Julie, som har full kontroll over hele greia.

Øyvind Fredriksen har styringen over utegruppa. Som vi ser på bildet, er han med på leken, og må dermed tåle "steken"

 100  [ 24]

Elevene syns det er artig å være ute fordi, det er så fint vær. Elevene har lekt mange leker blant annet "boksengård", "hauk og due", "morder",  "ikke smile ikke le, ikke vise tenner,  ikke bøye kne" og mye annet. Alle var enige om at dette var veldig gøy.

 

 

Kokkekamp på kjøkkenet

Det ser ut til at alt går bra på kjøkkenet. De baker kanel snurrer, kaker og boller. Kenneth Cock Styrer hele gjengen, og har full kontroll. Linda i sjette klasse sier at det går veldig bra med bakingen, noe Alice i tredje klasse er enig i. Læreren på denne posten er John Lyngstad, en dyktig kokk ved denne skolen

 100  [ 30]

 

 

 100  [ 28]

 

 

 

 

På kafeen

På kafeen går det meget bra. De selger muffins, vafler, saft, kaker, boller og mye mer, og salget går som det suser. Noen steker vafler. Mariell  i syvende klasse sier at kafeen går bra, men det er litt mye å gjøre for oss som jobber med salget. Mats i syvende klasse er lederen. på gruppa. " Det har fungert veldig bra, og alle har gjort en kjempe innsats, sier han til oss.

 100  [ 33]

 

 

 

 

Vegg avis

Gruppe 2 har i andre økt laget vegg avis med gruppe leder Julie Bergheim i spissen. Ann-Kristin er læreren som styrer det hele. Nina i fjerde klasse sier at det har gått veldig bra og at det er morsomt å lage veggavis. hun laget en fin tegning som skal limes på veggavisen når hun blir ferdig. Miriam i andre klasse er også fornøyd med arbeidet, men syntes det hele var litt kjedelig, men bare litt. De har om temaet mobbing og alle lager dikt og tegninger de til det.

 100  [ 31]

 100  [ 36]

2003-11-04
@Trollvik skole