Velg språk:

Norsk

Pressemelding nr. 6 - Indre Nordnes - Evakuering opphevet - 01.07.2026

NVE vurderer at evakueringen ved Indre Nordnes nå kan opphøre. Grunnet betydelig mindre nedbør enn antatt og lite vann i bekkeløpene, samt minimal bevegelse registrert i løsneområdet, antas det at løsmassene ikke er vesentlig mer ustabile enn dagene før regnværet.  Det er enda noe nedbør og det er mulig å avvente til avrenning roet seg fullstendig, men skredfaren vil ikke øke i løpet av dagen.

Les mer om Pressemelding nr. 6 - Indre Nordnes - Evakuering opphevet - 01.07.2026

Nye rutiner for varsling av feiing og tilsyn

ved fyringsanlegg i STORFJORD, LYNGEN, KÅFJORD

mobil med melding

I fra Mars 2023 vil feierne/brannforebyggerne i Lyngenfjord brann og redning ta i bruk nytt fagsystem.

For dere som vanligvis mottar SMS med varsel om besøk fra Lyngenfjord brann og redning vil det nå se annerledes ut.

Det vil komme varsel på SMS angående feiing/tilsyn med avsender fra et 14-sifret nummer.

Dette nummeret vil endre seg løpende og trenger ikke å lagres.

Her vil dere få beskjed om å godkjenne tidspunkt for besøk fra brannforebygger (tidligere feier).

OM DET PASSER   - skriv 1 (og kun det).

OM DET IKKE PASSER og dere trenger ny dato -  skriv 2 (og kun det ).

For ny avtale ta kontakt på telefonnummeret som står oppført i SMS. 

 

Nå kan du også til enhver tid logge deg på nettsiden MinEiendom Lenke til et annet nettsted. der du får full oversikt over hva vi har registrert på din bolig. 

Her vil det være mulig å se blant annet: Når feiing sist ble utført, når tilsyn sist ble utført, om det er avdekket noen avvik/anmerkninger på boligen.

Det er ønskelig at huseiere fører dialog med oss via nettportalen MinEiendom. Dette forenkler og effektiviserer vår hverdag, slik at vi kan bruke mer tid på innbyggere ute i felt.

Skulle det oppstå noen spørsmål omkring dette ta gjerne kontakt med en av feierne/ brannforebyggerne. 

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?