Utdeling av fagbrev på kommunestyremøtet 23.02.26
Utdeling av fagbrev til Leah Vanzo Johansen
Kjære alle sammen
Et fagbrev får man ikke gratis. Det kreve at man mestre det som e vanskeligst, nemlig koblinga mellom teori og praksis.
Det å få et fagbrev er et viktig bevis som henger høyt ute i arbeidslivet, og på den enkelte arbeidsplass.
Det er et skriftlig dokument som bekrefte at man har tilegna seg en solid kompetanse og har gjennomført en krevende opplæring. Det gir trygghet og tillit til ens ferdigheter og kunnskap.
Det er også et viktig bevis når man skal søke på jobb, eller når bedriften skal kartlegge og dokumentere kompetansen sin.
Kjære alle sammen, i dag har vi den store glede av å dele ut fagbrev på vegne av Opplæringskontoret Nord.
Velkommen til Leah Vanzo Johansen. Leah vil motta fagbrev i helsearbeiderfaget.
Så vil jeg oppfordre deg Leah til å ramme inn og henge opp fagbrevet på arbeidsplassen eller hjemme. Det e et stort og viktig bevis som du skal være stolte av.
Så på vegne av Kåfjord kommune og mine folkevalgte kollegaer her i dag, så vil jeg gratulere så mye og ønske deg lykke til i fremtida, og som fagarbeider.
Ikke til stede:
Ørjan Solberg, Tømrerfaget
Reidar Myrseth, Helsearbeiderfaget
Jollibee Gino Tan, Helsearbeiderfaget
Leah Vanzo Johansen med ordfører Bernt Lyngstad
Leah Vanzo Johansen med ordfører Bernt Lyngstad
Sist oppdatert
Tilleggsinnhold
Tilleggsinnhold som kontaktinformasjon, åpningstider eller lignende.
Innholdet skal alltid pakkes inn i dekorasjonen «Tilleggsinnhold»