joshua-earle_Unsplash_free_use.jpg

Bálvalus lea Gáivuona dearvvasvuođasiiddas Biertaváris, ja addá dearvvasvuođaveahki vuosttažettiin ságastallamiid bokte, dálkkasgeavaheami fuolaheami bokte, ja lea mielde dikšumis ovttasráđiid doaktáriin ja eará ásahusaiguin. Bálvalus sáhttá fitnat geavaheddjiid ruovttuin, dahje čađahit ságastallamiid ruovttuin. Mii bargat maiddái eastadandoaimmaiguin ovttasráđiid earret eará dearvvasvuođaguovddážiin, skuvllain ja iežá suohkaniid bálvalusaiguin. Beaivefálaldat Oasen lea maiddái Gáivuona dearvvasvuođasiiddas. Duorastagaid lágiduvvojit mátkebeaivvit, maidda lea álki searvat.

Beaivefálaldagat ja doaibmaguovddáš dearvvavuođasiiddas leat lassifálaldagat min bálvalusas.

Doarjjaolbmot bálvalusa olis leat mielde álkidahttime beaivválaš eallima, ja dat lea ovttasbarggus DPS:in Ráissas ja eará ásahusaiguin dan dihte vai sáhttit fállat buori veahki dán suorggis.

Ohcanskovi gávnnat dáppe:  helsetjenester 

Gárrendili divššu ja psykiatriijabálvalusa bargit:

Inghild Blomstereng, psykiátralaš buhcciid divššár 100%

Trond Petter Pedersen, birasbagadalli 100%

Karen Inger Marit Baal, birasbagadalli 100%

 

Aktiiva fuolahusa/beaivefálaldagaid bargit:

Fridhild Jakobsen, Koordináhtor 100%

Inger Vangen, birasbargi100%

Ken Stian Larsen, støttekontakt 80%

 

 Oktavuođa válddát telefovnna bokte 777 19300 dahje e-poastta bokte                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

inghild.blomstereng@kafjord.kommune.no

trond.petter@kafjord.kommune.no

karen.baal@kafjord.kommune.no

fridhild.jakobsen@kafjord.kommune.no

inger.vangen@kafjord.kommune.no

ken.stian.larsen@kafjord.kommune.no                                                                                                                                                                                                                         

OBS! Ale almmut pasieantadieđuid e-poasttas!