Aktuelt
Fortsatt krav om bordservering og sitteplass til alle ved alkoholservering
Folkehelseinstituttet, Helsedirektoratet og Mattilsynet har laget smittevernråd til virksomheter som tilbyr matservering fra buffet, etter at forbudet mot slik servering er opphevet.
Til pasienter og pårørende i kommunale helsetjenester i Kåfjord
Se informasjonsskriv som også inneholder Prosedyre for besøk i sykehjem
God Sommer fra kommuneoverlegen i Kåfjord
Gjeninnfører legemelding ved lengre fravær
Fra 1. juni kan du ikke lenger kreve å få bruke egenmelding de første 16 dagene av sykefraværet. Dette gjelder også covid-19-relatert fravær.
For å dempe på arbeidspresset hos primærhelsetjenesten besluttet regjeringen å utvide retten til bruk av egenmelding for arbeidstakere til 16 dager. Disse reglene hadde virkning fra 16. mars.
Hente campingvogn fra Finland
Finland har nå åpnet grensene for at man skal kunne hente hjem campingvogner etc. Det er da usikkerhet om karantene ved ankomst hjem til Norge igjen.
Åpning av rådhuset i Olderdalen fra 20. mai
Råd til risikogrupper
Folkehelseinstuttet er utarbeidet en tabell som viser hvordan rådene påvirkes av økt smittespredning i samfunnet generelt, eller økt spredning lokalt der man bor.
Informasjon om COVID-19 og besøk på sykehjemmet
Hvordan kan vi møtes, hvordan kan vi feire - hva kan vi arrangere?
Det nærmer seg 17. mai, og går mot sommer, og ulike arrangementer skal planlegges. Per idag kan man gjennomføre arrangementer med inntil 50 personer gitt smitteverntiltak overholdes. Fra 15. juni planlegges det for åpning av arrangementer på inntil 200 personer.
For deg som arrangør så har du et ansvar for at gjennomføringen er i henhold til covid-19-forskriften. Det er utarbeidet en sjekkliste og veileder i hvordan man planlegger organiseringen. Se FHI sine nettsider for mer utfyllende info.
Her er en samlet oversikt.
Utvidet søknadsfrist - Corona - ekstrabevilgning til næringslivet våren 2020 Kåfjord kommune

