Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg språk: Bokmål Samisk
20. august:

Vannavstengning i Manndalen torsdag 21 august fra kl. 22:00 og utover natta

Pga vedlikehold vil det bli vannavstengning i Manndalen torsdag 21.8. fra kl. 22.00 og utover natta.... les mer

Aktuelt

Gjeninnfører legemelding ved lengre fravær

Fra 1. juni kan du ikke lenger kreve å få bruke egenmelding de første 16 dagene av sykefraværet. Dette gjelder også covid-19-relatert fravær.

For å dempe på arbeidspresset hos primærhelsetjenesten besluttet regjeringen å utvide retten til bruk av egenmelding for arbeidstakere til 16 dager. Disse reglene hadde virkning fra 16. mars.

Regjeringen logo

Hente campingvogn fra Finland

Finland har nå åpnet grensene for at man skal kunne hente hjem campingvogner etc. Det er da usikkerhet om karantene ved ankomst hjem til Norge igjen.

Foto campingvogn

Råd til risikogrupper

Folkehelseinstuttet er utarbeidet en tabell som viser hvordan rådene påvirkes av økt smittespredning i samfunnet generelt, eller økt spredning lokalt der man bor.

Illustrasjon råd til risikogrupper

Hvordan kan vi møtes, hvordan kan vi feire - hva kan vi arrangere?

Det nærmer seg 17. mai, og går mot sommer, og ulike arrangementer skal planlegges. Per idag kan man gjennomføre arrangementer med inntil 50 personer gitt smitteverntiltak overholdes. Fra 15. juni planlegges det for åpning av arrangementer på inntil 200 personer.

For deg som arrangør så har du et ansvar for at gjennomføringen er i henhold til covid-19-forskriften. Det er utarbeidet en sjekkliste og veileder i hvordan man planlegger organiseringen. Se FHI sine nettsider for mer utfyllende info.

Her er en samlet oversikt.

Illustrasjonsfoto fest med tale og coca cola
Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk