Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg sprÃ¥k: Bokmål Samisk
10. desember:

Informasjon om ettersøkslag - og motorferdsel i utmark og islagte vassdrag

Er du grunneier av en eiendom i Kåfjord kommune?  Da er dette greit å vite. Det kan forekomme ... Les mer
A A A

Utgifter til undersøkelse og behandling hos lege

Publisert , Oppdatert 06. november 2024
Illustrasjonsbilde informasjon

Pga økonomiske utfordringer i kommunen har tjenester hos kommunen fått i jobb å se over egen virksomhet.

Legetjenesten i Kåfjord har over mange år hatt (u)vane med å være veldig snill med taksting og gebyrer og vi har ikke tatt betalt for alt vi etter normaltariffen egentlig skal gjøre. Vi er nå pålagt å gjøre grep, og mer bevisst takstbruk vil iverksettes.

Den største kostnaden av dette går til HELFO, men innbyggere vil også kunne se større egenandeler ved feks sårstell og andre prosedyrer som frysebehandling og kateterisering.

Kåfjord kommune/Legetjenesten har ikke anledning å fastsette takster selv, men følger Normaltariffen som fastsettes årlig etter forhandlinger. Den kan sees her: https://normaltariffen.no

Et gebyr vi har anledning å sette selv er kostnad til Førerkortattest. Her har vi ligget lavt i pris sammenlignet med nabokommuner og øker derfor prisen fra 500kr til 750 kr.

Med vennlig hilsen

Anita Monsen Pedersen

Kommuneoverlege i KÃ¥fjord

 

Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk