Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg språk: Bokmål Samisk
20. mars:

Mottar du ikke sms-varsel fra Kåfjord Kommune?

Registrer kontaktinformasjon i Everbridge for å motta sms-varsel fra Kåfjord Kommune. les mer

Aktuelt

Svikt i datasystemet ved legetjenesten!

Et kortvarig strømbrudd søndag morgen 17.12.23 har slått ut serverne som vårt journalprogram drives av. Legetjenesten var derfor uten journalsystem hele søndagen, som i stor grad påvirket drift av legevakten.

Varsel illustrasjon foto

PRO - tjenesten innfører nå endringer i forhold til tjenester knyttet til administrering av medisin!

Du som innbygger kan få medisin utlevert i multidose gjennom direkte avtale med Lyngenfjord apotek, og framover vil dette være fremste alternativ ved behov for administrering av medisin.  Pasienter som klarer å ta sine medisiner selv som foreskrevet, men har vanskelig med å dosere og bestille medisiner, samt pasienter som er stabil i medisineringen er aktuelle for direkteavtale med Lyngenfjord apotek. 

Illustrasjonsbilde informasjon

Meningokokkvaksine til ungdom mellom 16 – 19 år

Kåfjord kommune dekker meningokokkvaksine til ungdom mellom 16 – 19 år.

Vaksine fås på resept, slik at om du ønsker denne må du kontakte fastlege som så lager resepten. Vaksinen må settes av helsepersonell.

Illustrasjonsbilde informasjon

Informasjon fra legekontoret

Som mange kanskje har sett, lyser vi nå ut en fjerde fastlegestilling hos oss. Stillingen er foreløpig ikke besatt av nyansatt lege, men vil betjenes av Arthur Kjelstrup Olsen inntil videre.

Når denne hjemmelen ble opprettet har vi derfor redusert fastlegelistene til både Lenn Aronsson og Rose Marie Moss. Disse er flyttet over til denne fjerde fastlegelisten. Mange av dere fikk igår brev fra HELFO med denne informasjonen. HELFO gjør et tilfeldig trekk på hvem dette er, og er ikke noe vi kan styre eller overstyre. Virkningen gjelder fra 01.12.23.

Illustrasjonsbilde informasjon

Legekontoret i Kåfjord har fått ultralydapparat

Våren 2023 ble det besluttet å gjøre innkjøp av ultralydapparat til Legekontoret i Kåfjord. Nå høsten 2023 har vi alle fastleger vært på grunnkurs i bruken av dette og har nå fått apparat hos oss klart til bruk.

Vi er kurset i bruk av dette i allmennlegeperspektiv, altså bruk på fastlegekontor, og vil ikke erstatte undersøkelse utført av radiolog inne på sykehus.

Fremover vil vi være veldig motivert for mengdetrening og vil sannsynlig undersøke både stort og smått, slik at vi får dette i fingrene.

thumbnail_20231025_110356

Vaksinetilbud høsten 2023 - oppdatert 9/11

Det er tid for den årlige vaksineringen, nå med både influensa- og koronavaksinen. Begge vaksiner kan settes samme dag. Vi har også vaksiner til barn.

Vaksinene settes på det Kåfjord Helsestasjon (Helsetunet) følgende datoer:

14.november klokken 12.30.- 13.30.

28.november  klokken 12.30.- 13.30.

Vaksinene settes på det GAMLE SYKEHJEMMET følgende datoer:

        06. oktober klokken 10 – 14

         20. oktober klokken 09 – 13

Alle dager er drop-in, så ingen trenger å bestille time, bare møt i oppgitt tidsrom nevnt ovenfor.

Illustrasjonsbilde informasjon
Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk