Aktuelt
Gáivuotna Kåfjord Kaivuono - Godkjent som trafikksikker kommune 2023
UTSATT - Vannavstengning i Ytre Kåfjord idag
Vannavstengning i Djupvik (området Djupvik kirkestue, Hammarnes og Gambukta) idag mellom klokken 1200-1600, ble utsatt til annen dag.
Veilysvedlikehold
Veilysvedlikeholdet er i gang, men på grunn av bestillingsvarer er noen soner ikke ferdigstilt enda. Disse repareres fortløpende når materiell er ankommet.
Kommunen beklager de ulemper dette medfører
Nord-Troms Plan og Eiendom: Vi søker areal– og samfunnsplanlegger
Nord-Troms Plan og Eiendom er et nyoppstartet interkommunalt samarbeid mellom kommunene Lyngen, Kåfjord, Nordreisa og Skjervøy. Nordreisa kommune er arbeidsgiver for oppgavefellesskapet.
Nord-Troms Plan og Eiendom har som oppgave å samle og styrke planarbeidet i regionen, skape attraktive arbeidsplasser og levere tjenester av høy kvalitet.
Feil på veilysanlegg
Det er avdekket en feil på astro-ur på veilysanlegg flere steder i kommunen, noe som medfører flere mørke strekninger. Kommunen har hatt kontakt med entreprenøren, og anleggene skal være i orden igjen før helga.
Spørsmål kan rettes driftsavdelingen v/ Stine Pedersen, 77719268
Sammenknytning Olderdalen - Nommedalen vannverk
Kåfjord kommune leverer endelig godkjent drikkevann til innbyggere i Nommedalen
Krav om vannmåler for næringskunder/ bedrifter med forbruk over 120 m3
Kåfjord kommunestyre vedtok i møte den 24.04.2017, sak 23/17 forskrift om vann- og avløpsgebyrer for Gàivuona suohkan Kåfjord kommune Kaivuonon komuuni
Venterommet til holdeplass i Birtavarre stengt pga hærverk
På grunn av hærverk, er dessverre venterommet i Birtavarre stengt på ubestemt tid.
Veilysreparasjoner E6, bl.a Olderdalen - Nommedalen
Det er bestilt reparasjoner av veilys langs E6, bl.a strekningen Olderdalen - Nommedalen, men på grunn av leveringstid kan ikke arbeidet utføres før januar 2023.
Kommunen beklager at dette har tatt noe tid.
Funnet av kvernstein i Nommedalen
Informasjon om funnet av kvernsteinen i Nommedalen

