Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg språk: Bokmål Samisk
20. mars:

Mottar du ikke sms-varsel fra Kåfjord Kommune?

Registrer kontaktinformasjon i Everbridge for å motta sms-varsel fra Kåfjord Kommune.

Aktuelt

Midlertidig pause for Birtavarre fritidsklubb - gjenåpning under planlegging

Birtavarre fritidsklubben er midlertidig stengt mens kommunen forbereder omorganisering av fritidsklubbtilbudet til kommunens ungdom. Sette på Birtavarre fritidsklubbens aktiviteter på pause, kommer etter lengre tids vurdering av tilbudets form og innhold. 

Omorganiseringen kommer etter flere måneder med synkende besøkstall og tilbakemeldinger fra både ungdommer og foreldre om at tilbudet ikke lenger er like relevant som tidligere.

Ungdommenes interesser og behov har endret seg de siste årene, og fritidsklubb tilbudet må tilpasse seg for å fortsette å være et attraktivt tilbud. 

Fritidsklubben gjenåpnes med et oppdatert konsept og innhold som bedre møter dagens ungdoms behov og interesser. Nøyaktig dato for gjenåpning er ikke fastsatt, men kommunen sikter mot å ha det nye tilbudet klart i løpet av våren.

Korps illustrasjon

Til orientering!

Kåfjord kommunes Drift – og utviklingsavdeling vil informere at i år, 2025, er kulturkonsulent-stillingen redusert til 20%. 

Nåværende kulturkonsulent jobber 80% som vikar for ledende helsesykepleier, i tillegg kulturkonsulent-stillingen. 

Alle kulturkonsulentens oppgaver blir i vare tatt, men det kan forventes forsinkelse på saksbehandling. Vi behandler alle henvendelser så fort det lar seg gjøre. Vi beklager lengre svarerespons og ulemper dette medfører. 

Takk for tålmodighet. 

Med vennlig hilsen

Mikaela Reinikainen 

Kulturkonsulent 

Kontaktet med kulturkonsulenten ønskes primært på e-post: mikaela.reinikainen@kafjord.kommune.no

Vinter utsikt fra Storhaugen, Djupvik mot Lyngen og nordlys

Arctic winter driving is no joke!

Familiar with arctic winter driving?

Really? If not, please read this before you hit the road:

• Never stop in the middle of the road to take pictures

• Don't rely on map applications, you may get lost or stuck in deep snow

• Braking takes (a lot) longer on icy and slippery roads

• Always wear a reflective vest if you have to go outside the car

Welcome to winter wonderland. The dark arctic weather is no joke.

Have a safe trip – and of course, don't drink and drive!

Photo: Colourbox | Trygg Trafikk

Frivillighetsprisen 2024

Årets frivillighetspris 2024 går til Verner Torvald Hansen fra Olderdalen. Gratulerer så mye Verner!

Vinneren av frivillighetsprisen mottar i år et gavekort på kr. 5000 som kan brukes på et av husflidslagene (evt. andre plasser) i vår kommunen, i tillegg mottas en plakett og blomster, og heder og ære. 

Prisen er ment som en støtte og motivasjon i det frivillige arbeidet som utføres i vår kommune.

Bilde frivillighetsprisen 2024

Frisklivsvenn, Gå tur med oss!

I samarbeid med Kåfjord kommune tar vi en felles lavterskeltur. 

FREDAG 13. desember fra Marielund i Manndalen. 

Det blir mulighet for noe varm i koppen på Marielund etter spaserturen. 

KOM Å BLI MED OSS PÅ EN TUR SAMMEN!

Informasjon om turen

Kåfjord ungdomsrådet lyser ut rusforebyggende midler til lag og forening

Midler til rusforebyggende tiltak for barn og unge mellom 12- og 19 år, lyses nå ut. Tildeler totalt kr. 40.000,- etter søknader. 


Kåfjord ungdomsråd oppfordrer nå frivillige lag og foreninger som ønsker å arrangere noe morsomt for ungdom, til å søke om støtte.  

Søknadsfrist: søknad må være kommunen i hende innen fredag 29.11.24.  

Søknad sendes: post@kafjord.kommune.no og merkes "Rusforebyggende midler 2024" 

Korps illustrasjon
Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk