Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg språk: Bokmål Samisk
11. september:

Driftsforstyrrelse på vannforsyningen til Samuelsberg

Driftsforstyrrelsen kan medføre stenging av vannet i korte perioder. Dette skyldes at det pågår lekk... Les mer

Kunngjøringer

Passbestillinger i Nord-Troms

Åpningstider for passbestilling i Nord-Troms gjøres på lensmannskontoret på Storslett.

Les mer her

Illustrasjonsbilde informasjon

Høring - Konsekvensutredning med risiko og sårbarhetsanalyse - Endring av anleggsplassering på lokalitet Guorttesjohka

Høring - Konsekvensutredning med risiko og sårbarhetsanalyse - Endring av anleggsplassering på lokalitet Guorttesjohka

Lerøy Aurora søkte den 02.02.2018 Kåfjord kommune om tillatelse til å endre sitt oppdrettsanlegg ved Guorttesjohka. Anlegget ligger i sjøen utenfor elva med samme navn mellom Nordnes og Samuelsberg.

Søknaden gjelder dispensasjon fra kystsoneplanen. En dispensasjon kan bli gitt i henhold til Plan- og bygningsloven. Se mer om dette i vedlegget som inneholder særutskriften fra 1.gangsbehandling. Kommunens vedtak om dispensasjon må videre begrunnes i henhold til forvaltningslovens regler §§ 24 og 25.

Det er fylkeskommunen, og ikke kommunen som har myndighet til å behandle søknader om økt biomasse etter akvakulturloven.

Skisse kart Guortesjohka
Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk